Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale teżbramki piłkarskie. Jak dobrać odpowiedni rozmiar bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są nieco mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki są jeszcze mniejsze. Mają tylko 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Planując zakup bramek piłkarskich, należy pamiętać, że pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar. Solidna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha gwarantuje bezpieczeństwo tym, którzy biorą udział w meczu.