Badania

Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które może wykazać wiele różnych dolegliwości i chorób. Wielu lekarzy często zleca je swoim podopiecznym. Warto jednak pamiętać o niezwykle istotnych zasadach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć wszelkich uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zasady są niezwykle proste, ale nie należy ich bagatelizować. Przede wszystkim trzeba dostać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które odbyło się w ostatnim czasie. Nie należy spożywać jakichkolwiek posiłków na dwie godziny przed badaniem, chyba że ma miejsce w trakcie znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych reguł, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny gdańsk odbędzie się bez problemów, a wyniki będą rzetelne i obiektywne. 

Przeciwwskazania

Jest również kilka przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może mieć miejsca, kiedy pacjent ma rozrusznik serca lub w jego ciele znajduje się odłamek metalu lub innego rodzaju ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na rezonansie w takim stanie może prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w niektórych przypadkach także niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozwagę oraz troskę o swoje zdrowie. Również osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny wziąć udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością sprawa do przedyskutowania z lekarzem.