Higiena

Wady i zalety różnych typów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z szeregiem obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym musi znajdować się dozownik płynu dezynfekującego. Nie trzeba przesadnie rozpisywać się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego odpowiednie i regularne użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań w trakcie epidemii koronawirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Warto jednak wiedzieć, że w sklepach znaleźć można mnóstwo różnorakich typów takich urządzeń. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje łatwość użytkowania, ale i nieco zwiększone koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga wciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Pomiędzy nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Charakteryzuje się nieskomplikowaniem konstrukcji oraz mniejszymi kosztami względem dozownika automatycznego, ale znacznie większym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego rodzaju. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pewnych sum i na poprawie poziomu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Troszczmy się o zdrowie i dezynfekujmy ręce!