Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Z pomocą przychodzi prawo budowlane, gdzie mamy informację o tym, kiedy trzeba instalacje wykonać. Często instalacja odgromowa jest konieczna, kiedy posiadamy kredyt mieszkaniowy.

Instalacja odgromowa – obowiązkowa czy nie?

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  Konieczność wykonania takiej instalacji w domu jednorodzinnym jest w momencie, gdy wskaźnik zagrożenia piorunowego na to wskazuje. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Nawet jeśli nie musisz – rozważ to

Dlatego warto zgłosić się do specjalistycznej firmy i zwrócić się z prośbą o pomoc. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to na pewno będzie najlepszy adresem. Oczywiście każdy kto buduje dom może niezależnie od potencjalnego obowiązku samodzielnie na taką instalację się zdecydować. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Jednocześnie jej instalacja generuje również koszty trzeba więc rozważyć sobie czy ktoś chce te koszty ponieść.