Podczas istotnych dla nas uroczystości za każdym razem pragniemy wyglądać zjawiskowo. Ale wielu z nas skupia się także na tym, żeby nie było zbyt drogo, ponieważ może to być komplet tylko na jedną noc. Jest to często powtarzany błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku prawidłowo dopasowanego garnituru, jest to strój na długie lata i zaraz przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych są w życiu sytuacje, w których trzeba zainwestować w ubranie uszyte na miarę, perfekcyjnie dobrane do indywidualnych potrzeb i gabarytów.

Czy garnitur szyty na miarę musi dużo kosztować?

To zdanie stanowi najczęściej powielany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, i jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego stroju, tyle będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są różne, ale przeważnie oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały koszt, musimy udzielić sami, ponieważ jest to kwestia mocno indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, aby w komplecie do tego pytania, postawić sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, szczególnie w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dobrane dobrze do użytkownika. Możemy poczuć się wówczas bardziej wyraziści, a wszystkie atuty są wyeksponowane. Należy też zwrócić uwagę na to, iż naturalnie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, jednak w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, iż jest to strój, służący właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zawsze chcemy wyglądać rewelacyjnie i czuć się pewnie, a zwłaszcza wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w komforcie noszenia. Bądźmy zatem gotowi na to, iż w sklepie nie ma idealnych wymiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, według ogólnie znanych wymiarów. M L czy S, to najczęściej stosowane aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w obrębie jednej marki, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż nie będą pasować do nas perfekcyjnie w każdym fragmencie naszego ciała. Ktoś może posiadać za szerokie biodra do rozmiaru M, a kolejny za szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Kiedy idziemy na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a przede wszystkim nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała mierzona zostaje osobno i na podstawie tych wymiarów szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

Jak znaleźć idealnego krawca?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na to, że chcemy mieć strój uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć dobrego krawca. Dużo naturalnie zależy od tego, w jakim mieście żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół lub rodziny. Możemy też wykorzystać internet w procesie poszukiwania perfekcyjnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, iż najistotniejszy jest osobisty komfort i znalezienie dobrego fachowca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online