Najpierw warto rozszyfrować ów enigmatyczny skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. Niezbyt dużo może to mówić osobie niezaznajomionej z tą dziedziną, w związku z czym przychodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które znajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, choć swoją popularność zyskało już kilka lat temu. Główną zaletą tego materiału jest przede wszystkim jego możliwość zniekształcania oraz wracania do poprzedniego stanu, nie odnosząc przy tym jakichkolwiek uszkodzeń.

Zalety geomembrany

Jeśli chodzi o inne cechy, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się znaczną odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, zwłaszcza na bardzo wysokie i niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały jeśli chodzi o rozciąganie.

Gdzie znajduje zastosowanie geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane zwłaszcza w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale także oczek wodnych, basenów oraz we wszelakich innych zbiornikach. Izolacja zbiorników to nie jedyne, co oferuje to rozwiązanie. Trzeba powiedzieć również o takich sprawach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych miejsc tego typu.

Zgrzewanie geomembrany – kto wykonuje?

Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i zależy Ci, aby cena tego zlecenia należała do stosunkowo niskich, odpowiednim krokiem będzie zgłoszenie się do fachowców takich jak dla przykładu geomembrana.pl. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia możesz mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane szybko, efektywnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę oraz doświadczenie, ponieważ są to cechy wymagane w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.