Nie można zaprzeczyć, że siatki zgrzewane to produkty, które są coraz powszechniej wykorzystywane w różnorakich dziedzinach gospodarki. Swoją popularność zawdzięczają niewygórowanej cenie oraz uniwersalności, którą bezsprzecznie mogą się szczycić. Dowiedz się, w jaki sposób powstają siatki zgrzewane z drutu stalowego i w jakich branżach znajdują zastosowanie – tłumaczymy wszystko po kolei!

Siatki zgrzewane – poznaj proces produkcji

Powstawanie siatek z drutu jest bardzo szybkie i sprawne. Najważniejszym materiałem stosowanym do ich wyprodukowania jest drut stalowy. W praktyce cała siatka jest z niego zrobiona i próżno szukać materiałów innego typu. Aby siatki zgrzewane były wytrzymałe i należycie się prezentowały, niezbędna będzie wysokiej klasy zgrzewarka wielopunktowa. Sprzęt ten zapewnia precyzyjne wyginanie oraz łączenie ze sobą wszelkich części druta. W związku z tym tworzone siatki zgrzewane cechuje wytrzymałość i mogą wystarczyć na niezwykle długi okres. Produkcja jest sprawna, o ile zgrzewarka wielopunktowa jest w dobrej kondycji – w tej sytuacji efektywność jest ogromna, a koszty stosunkowo niewielkie, dzięki czemu takie siatki zgrzewane doceniane są jako rozsądna inwestycja.

Siatki zgrzewane – gdzie znajdują zastosowanie

Siatki zgrzewane stosuje się w wielu różnych branżach oraz dziedzinach gospodarki z niezwykle prostego powodu – jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe. Znosi najmniej korzystne warunki atmosferyczne i charakteryzuje się długą żywotnością. Zachęcamy, aby wejść na stronę producenta – firmy Orstal, aby dowiedzieć się więcej na temat procesu powstawania tego rozwiązania oraz stosowanych w tym celu urządzeń i technologii. Same siatki są bardzo opłacalną inwestycją w branży chemicznej, spożywczej czy w hodowli zwierząt.