Na runku wtórnym i pierwotnym pojawiło się pełno domów na sprzedaż. Inwestorzy prześcigają się nawzajem, kupując co chwile ziemie przeznaczony do budowy jeszcze bardziej modernistycznego wieżowca. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – podnosi się popyt, podnosi się podaż. Na masową skalę potrzebujemy teraz eksperci od kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w uzyskaniu pieniędzy na rewelacyjne mieszkanie. Ale co potem? Mamy już kredyt, wybraliśmy mieszkanie w takim razie najwyższy czas na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w praktyce? Czas, pieniądze … Czy to wszystko jest opłacalne?

Dawniej usługi, oferowane przez architektów wnętrz były skierowane tylko dla wybranych. wysokiej klasy dobro, na które stać tylko elitarnych bogaczy. Mimo, że te czasy odeszły w niepamięć, niekorzystna sława została. W takim razie porozmawiajmy sobie po kolei, co w pierwszej kolejności jest kluczowe i obalmy niepotrzebnie wyolbrzymione mity.

Decydując się na profesjonalnego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (na przekór powszechnej opinii) środki. Dlaczego czas? Ponieważ nie musimy badać i mierzyć dokładnie wszystkich kątów swojego mieszkania, żeby dopasować do niego wymarzone meble. Każdy z tych elementów będziemy posiadali jak na tacy, zamiast kłopotać się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to również pieniądze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Kiedy wybierzesz kiepską kanapę do salonu lub niewymiarową szafę do sypialni, w tym przypadku trwonisz w pierwszej kolejności własne środki a także czas, który poświęciłeś na ich dobranie i kupno. Żadne z nas, nie ma ochoty tracić paru tysięcy złotych, tylko przez to, że nieadekwatnych o 2 lub 3 centymetry.

Warto też pamiętać, że mimo najszczerszych zamiarów i doskonałych marzeń, jak ma prezentować się nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko potrafimy przewidzieć. Sczególnie gdy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudniejszy metraż. W świetle takich faktów bez interwencji architekta wnętrz, który ma doświadczenie w temacie urządzania niestandardowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam szczegółowo zaprojektować każdy milimetr, tak, żeby wnętrze było dla nas gustowne.

Decydując się na taką usługę nie zapominaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, bowiem godnych polecenia w swoim fachu architektów wnętrz należy szukać w większych Polskich miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Jakiego rodzaju współpracy możemy się spodziewać?

Kiedy zadecydujesz o współpracy z architektem wnętrz, nie będziesz zawiedziony. Po szanującym się profesjonaliście, powinieneś w szczególności oczekiwać profesjonalizmu i pełnego, wykorzystania potencjału Twojego mieszkania przy zmniejszeniu wydatków na zbędne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka usługa jest osobno odpłatna, jednak w zamian otrzymujesz, przygotowane i komfortowe mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez ciągłych zmian ustawienia.