Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niepowtarzalne przeżycie, a przy okazji  aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już początkującym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Dbaj, by do ostatniej sekundy pozostać niezauważonym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Na co się poluje najczęściej w naszym kraju?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to zazwyczaj te zwierzęta stają się głównym celem dla myśliwych. Zwierzęta te są bardzo ostrożne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba uważnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed kulami lub strzałami. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś zadbać o podstawowy sprzęt wymagany do tego typu aktywności.

Jaki ekwipunek na polowanie?

Najlepszym dodatkiem jest lornetka. Będzie bez wątpienia bardzo przydatna podczas obserwowania zwierzyny , a także przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę znajduje się w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z dużej odległości. Można na nie polować samotnie i zbiorowo co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w okresie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.