Każde boisko musi spełniać standardy bezpieczeństwa. Umożliwiają to piłkochwyty, które niestety często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy dobrym pomysłem jest, aby nabyć ten sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie internetowym? Jaka jest ich cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

boisko wymagające piłkochwytów
Są miejsca, w których montaż piłkochwytów jest szczególnie potrzebny 🙂

Jak montować piłkochwyty, żeby dobrze się sprawdzały?

Błędem, który popełniany jest naprawdę często jest mocowanie piłkochwytów w zbyt bliskim sąsiedztwie ogrodzenia lub bezpośrednio do niego. Taki sposób montażu sprawia, że cały system nie jest wystarczająco stabilny. W konsekwencji może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Decydując się na piłkochwyty (szeroki ich  wybór oraz profesjonalne doradzwo znajdziesz w sklepie Stempel Sport- https://www.stempel-sport.pl), warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale też właściwe napięcie siatki.

piłkochwyty na amatorskim boisku
Piłkochwyty znacznie ułatwiają rozgrywkę.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Aby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, warto montować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach przytwierdzonych do gruntu. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena może być naprawdę kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Nie zawsze sprzedawcy potrafią nam profesjonalnie doradzić odpowiednie rozwiązanie. Z tego powodu warto kupić piłkochwyty cenionych producentów, które na pewno świetnie spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej kwoty na pewno bardzo szybko odpłaci się nam jakością, jaką oferują profesjonalne piłkochwyty.