Szczotki kojarzą się zwykle z obowiązkami domowymi, głównie z zamiataniem. Należy jednak wiedzieć, że obszerne zastosowanie mają również we wszelkich dziedzinach przemysłu. Mowa rzecz jasna o szczotkach technicznych. Spełniają one istotną rolę w licznych fabrykach oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać liczne branże, w których używa się szczotek technicznych – mowa między innymi o branży logistycznej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Jakie typy szczotek technicznych są najpopularniejsze?

Jest mnóstwo rodzajów tych akcesoriów. Istnieją na przykład szczotki kątowe lub szczotki talerzowe – różnią się nade wszystko rozmiarem oraz liczbą zastosowań. Szczególną popularnością cieszy się jednak szczotka druciana tarczowa (np. taka dostępna w Promat), która uchodzi za rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się nade wszystko ergonomicznym kształtem, który pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.

Jakie tworzywo jest używane do produkcji szczotek technicznych?

Z racji tego, że szczotki techniczne są akcesoriami przede wszystkim ściernymi, istotne jest, żeby były wykonane z solidnych, mocnych materiałów. Tylko dzięki temu zachowają pełną funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich urządzeń, jak szczotka druciana tarczowa, robi się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw zapewniających skuteczność działania.