Z pewnością obecnie znajomość języków obcych jest potrzebne. Bardzo często jednakże osoby, które się go uczą borykają się z pewną blokadą i boją się używać angielskiego w praktyce. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu na pewno odnajdziesz szkołę językową która pomoże Ci się przełamać.

W jaki sposób zacząć mówić po angielsku?

Poznaj proste sposoby, które pomogą Ci w osiągnięciu większej płynności w mówieniu w języku angielskim.

  1. Czytanie na głos: pierwszy krok aby zacząć mówić po angielsku. Tym sposobem przyzwyczaisz swoje mięśnie twarzy, język a także pozostałe organy mowy do innych ruchów.

  2. Shadowing: to technika polegająca na głośnym powtarzaniu słów bądź całych zdań za osobą, która mówi w języku obcym. Takie ćwiczenia można wykonywać na przykład podczas oglądania filmu, podczas słuchania podcastów bądź powtarzając słowa z piosenki. Usłyszysz swój głos brzmiący w obcym języku i przywykniesz do niego.
  3. Scenki: to zadanie polega na wyobrażaniu sobie sytuacji w których mógłbyś się znaleźć czyli na przykład w sklepie, na imprezie lub w restauracji. Wyobrażaj sobie, że konwersujesz z kimś, ćwicz te dialogi zarówno na głos, jak i w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: warto używać gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Bez wątpienia na samym początku będzie dziwnie, niemniej jednak po kilku godzinach z pewnością przywykniesz do tego.
  5. Znajdź obcokrajowca do rozmawiania po angielsku:jest dużo aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Ponadto dobre wyjście to granie w gry na zagranicznych platformach i rozmawianie z obcokrajowcami