Szkolne boiska oraz orliki wciąż są pełne dzieci. Żeby jednak zagwarantować dzieciom bezpieczeństwo boisko powinno być odpowiednio przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym one tak właściwie są oraz dlaczego są one takie ważne. Co należy wiedzieć na temat piłkochwytów? Z jakich względów są one tak istotne? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Czym właściwie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, montowana wokół boisk konstrukcja składająca się ze stelaża oraz siatki. W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnych modeli i rozmiarów piłkochwytów. Podstawowym celem konstrukcji jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko czy orlik. 

Dlaczego piłkochwyty są takie ważne?

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy, jak istotne jest założenie piłkochwytów. Pozytywnie wpływają one na zdrowie, a nawet życie osób korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki na przykład na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi może dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle boiska są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Jak kupić najlepsze piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów powinno się wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Przede wszystkim powinny być one stosunkowo wysokie, gdyż tylko wtedy będą skutecznie blokować wszystkie piłki. Za dobrą wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, powinno się znaleźć dobry piłkochwyt zależnie od przeznaczenia. Na niewielkich, prywatnych boiskach świetnie sprawdzają się wolnostojące konstrukcje, montowane do ziemi za pomocą specjalnych uchwytów. W przypadku większych piłkochwytów nie obędzie się już bez wbetonowania w ziemię dużych słupów.

Piłkochwyty – jak wybrać najlepszy sklep?

Szukając piłkochwyty nie należy pomijać też wybrania odpowiedniej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się wieloletnią obecnością na rynku i profesjonalnym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko różne modele piłkochwytów, ale również rozmaite wyposażenie sportowe, które sprawdzi się w szkołach czy na halach sportowych. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale również zdecydować się na sprawną wysyłkę oraz montaż sprzętu.