“Podróżować jest bosko” – śpiewała niegdyś Kora. W rzeczy samej bliższe i dalsze podróże mają swój urok i lubią je prawie wszyscy. Kojarzą się z różnymi przygodami i pozostawiają wspomnienia na całe życie. Żeby wzmocnić doznawane wrażenia, ludzie wybierają przyczepy campingowe w Gdańsku.

Życie w trasie bądź zdalna praca to coraz częstszy wybór wśród ludzi. Zawirowania ostatnich miesięcy skłoniły wiele osób do zredefiniowania swojego życia. Jadąc na wycieczkę po Europie czy kraju przyczepą campingową ludzie chcą tym samym zwolnić tempo i bardziej doświadczać życie(m).

Plusy i minusy podróżowania przyczepami campingowymi

Przyczepy campingowe bądź kampery zdobywają coraz więcej zwolenników. Podróż nimi jest wygodna, a przy tym pojazdy te mają szereg korzystnych przymiotów.

Rośnie także liczba podmiotów wypożyczających przyczepy campingowe. Gdańsk, Wrocław, Kraków – w niemal całej Polsce rośnie popyt na tego rodzaju pojazdy. Rynek reaguje – rośnie też podaż.

Przyczepy campingowe ze względu na swoją charakterystykę dają kierowcom dużo niezależności. Duża mobilność ułatwia docieranie do nawet trudno dostępnych miejsc. Ponadto dzięki temu środkowi transportu nie jesteśmy uzależnieni od sztywnych godzin funkcjonowania komunikacji publicznej. Jedziemy tyle ile potrzebujemy i zatrzymujemy się wtedy gdy mamy na to ochotę.

Co więcej przyczepy campingowe mogą być mieszkaniem na kółkach. Kuchnia, toaleta, łóżko – to tylko niektóre z elementów wyposażenia przyczepy. Wiele ludzi przemierzając świat jednocześnie pracuje z perspektywy przyczepy.

Co musisz wiedzieć przed podróżą przyczepą campingową?

Wybierając się na wycieczkę przyczepą campingową trzeba się właściwie przygotować. Jest kilka kwestii, o których powinien pamiętać każdy ruszający w trasę.

Pierwszą rzeczą jest sam pojazd. Nie każdego stać na zakup przyczepy lub kampera. Całe szczęście jest sporo miejsc, które wypożyczają przyczepy campingowe. Gdańsk, dla przykładu, jest miastem, gdzie takich przedsiębiorstw jest kilkanaście.

Podróż ma być bezpieczna. Dlatego trzeba zadbać o ubezpieczenie podróżne. Obligatoryjnie trzeba też zbadać stan techniczny pojazdu. Wymagająca trasa wymaga, żeby wszystkie części ze sobą współgrały.

Logistyka podróży to następny punkt obowiązkowy przy organizacji wycieczki objazdowej. Powinniśmy zaznajomić się z mapami i regułami panującymi w określonych krajach, tak, by nic nie było w stanie nas zaskoczyć. Warto też zadbać o ekwipunek – środki higieniczne, prowiant czy podstawowe narzędzia.

Podróżuj bez pośpiechu przyczepą campingową

Przyczepa campingowa to świetne rozwiązanie dla nomadów, jednak nie wszędzie nią zaparkujemy. Warto sprawdzać gdzie istnieje możliwośc zaparkowania takiego pojazdu. W sieci jest dosyć sporo grup, gdzie podróżnicy dzielą się różnymi wskazówkami co do miejsc odpoczynku.

Istnieje też niemało pól kempingowych, gdzie za niewielką opłatą można parkować przyczepy campingowe. Gdańsk wiedzie prym pod tym względem w swoich okolicach. Jednakw sąsiednich miejscowościach także powstają nowe miejsca.
Pola kempingowe to też dostęp do elektryczności czy ciepłej wody, której czasem podróżnikom może brakować, kiedy żyją przyczepie campingowej. Warto mieć to na uwadze.